HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Shkurt 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionarët/ Kievo zyrtarizon transferimin, Etrit Berisha e përgënjeshtron
nga AlbaniaSoccer   E martë, 30 Korrik 2013 21:19   pdfShtypEmail

etrit berisha 2Italianët e Kievos e kanë bërë zyrtare transferimin e portierit Etrit Berisha nga Kalmari në muajin janar. Pritet që portierit kosovar ti përfundoj kontrata që ka me skuadrën suedeze dhe në ditët e para të janarit të firmosë një kontratë tre vjecare me skuadrën italiane. Ky është lajmi që ka xhiruar me të shpejtë në mediat italiane. Në garë për shërbimet e tij është dhe skuadra e Lazios, të gatshëm për ta marrë në skuadër portierin e Shqipërisë, një nga lojtarët më të talentuar në skuadrën kuqezi. Pasi ka mësuar për këtë lajm Berisha ka përgënjeshtruar zërat që e dërgojnë në Itali tek Kievo. Në faqen e tij në facebook ka treguar se nuk ka asgjë konkrete për transferimin e tij dhe se ai është ende në kërkim të skuadrës ku do të luaj në të ardhmen Champions League/ Shakhtar Karagandy – Skënderbeu 3-0 Skënderbeu është mundur në Kazakistan, duke rezistuar mirë dhe duke provuar të barazojë golin e pësuar që në minutën e 8. Nuk ja ka dalë dhe me 3 golat në total të pësuar, tani për korcarët mund të quhet e mbyllur eksperienca Champions. Pjesa e parë – E ka gjetur Skënderbeun në shumë vështirësi. Vëndasit kanë shfrytëzuar entuziazmin e tifozëve, efektin fushë dhe kanë sulmuar fort miqtë nga Shqipëria. Goli nuk ka vonuar dhe në minutën e 8 është ndezur stadiumi Astana në Kazakistan. Skënderbeu është trëmbur dhe pavarsisht thirrjeve të Joës nga stoli, skuadra është vënë në vështirësi. 6 gjuajtje në portë dhe dy gola jashtë loje të anulluar e kanë trëmbur Skënderbeun që me shumë vështirësi ka marrë veten pas minutës së 25 duke nisur të kontrollojë topin, por pa vënë për asnjë moment në vështirësi portierin vendas. Pejic ka qenë një hije e vetëvetes në fushë dhe nuk ka bërë asgjë për tu mbajtur mënd në pjesën e parë. Pjesa e dytë – Skënderbeu e nis më mirë, me më tepër besim tek vetja. Josa ka nxjerrë jashtë Pejic për të aktivizuar Nimagën dhe futbollisti I talentuar nga Mali bën më mirë se sulmuesi kroat. Korcarët luajnë mirë topin por nuk depërtojnë dot mbrojtjen kazake. Shakhtar rrezikon me goditje standarte dhe I shkon pranë golit, por një rast e anullon gjyqtari për offside. Kur dukej se do të mbyllej me rezultatin 1-0 dhe kishte edhe gati 10 minuta nga fundi, vendasit shënojnë dy gola duke ndëshkuar dhe mbyllur të gjitha shpresat e Skënderbeut për të kaluar në turin tjetër. 3-0 mbyllet ndeshja dhe me kaq duket se përfundon dhe aventura e kampionëve të Shqipërisë në Champions, me një ndeshje të luajtur mirë, por të humbur shëmtuar falë ndëshkimeve me episode.


busy
komente