HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 14 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Poloni/ Balaj gol dhe fitore ndaj Plakut
nga AlbaniaSoccer   E diel, 28 Korrik 2013 21:38   pdfShtypEmail

Bekim Bala2Bekim Balaj jo vetëm që ka fituar ndaj Sebino Plakut, por ka shënuar edhe një gol të rëndësishëm për skuadrën e tij. Bomberi shkodran, në javën e dytë të kampionatit polak ka shënuar golin e dytë personal për skuadrën e Jagellonias ku është huazuar nga Sparta e Pragës këtë vit. Të djelën, në derbin e shqiptarëve triumfoi Balaj që mundi Plakun në fushë. Slasku u mund në shtëpi me rezultatin 2-3. Plaku e nisi si titullar ndërsa Balaj u aktivizua si zëvendsues në pjesën e dytë por shumë shpejt gjeti golin e tretë për skuadrën e Jagellonias që mori pikë të plotë edhe në javën e dytë.


busy
komente