HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Shkurt 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionarët/ Mediat suedeze dërgojnë Etrit Berishën në Francë
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 27 Korrik 2013 21:35   pdfShtypEmail

etrit berisha kalmarGazeta suedeze Sportbladet” ka raportuar lajmin e bujshëm se Etrit Berisha është shumë pranë kalimit tek skuadra e Monakos. Francezët janë vënë në ndjekje të tij dhe tani duan të mbyllin me sukses operacionin. Gjithnjë sipas kësaj gazete, vëzhguesit e Monakos do ta vëzhgojnë ditën e shtunë portierin e Kalmarit në takimin që skuadra e tij e zhvillon kundër Brommapojkarna. Për Berishën interesohen disa skuadra italiane por Etriti akoma nuk e ka vendosur të ardhmen, në pritje të një mundësie të parezistueshme. Potieri I Shqipërisë është një nga lojtarët e lakmuar në këtë merkato jo vetëm për cilësitë e tij por dhe për eksperiencën europiane që zotëron.


busy
komente