HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Nentor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zvicër/ Debuton me gol Gjelbrim Taipi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 21 Korrik 2013 23:04   pdfShtypEmail

gjelbrim taipiGjelbrim Taipi e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën e tij në Zvicër. Shqiptaro-maqedonasi ka shënuar në debutim për skuadrën e Wilit, ekip ku është transferuar këtë verë pasi la Shkëndijën e Tetovës. Mesfushori i Shpresave të Shqipërisë ka shënuar golin e parë të takimit dhe më pas skaudra e tij ka fituar me rezultatin 0-3 në fushën e Chiassos. Taipi është një lojtar i talentuar dhe me shumë të ardhme dhe pritet që në Ligën e Dytë të Zvicrës të bëj gjëra të mira për tu transferuar pas një viti në Ligën e Parë.


busy
komente