HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Nentor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Në fokus/ Shqiptari dërgoi Jovetiçin në Manchester City
nga AlbaniaSoccer   E diel, 21 Korrik 2013 19:22   pdfShtypEmail

ball goalËshtë menaxheri Fali Ramadani nga Tetova me banim në Gjermani ai i cili është më i merituarit për krijimin e një super futbollisti si malaziasi.

Fali Ramadani, menaxher i futbollit nga Tetova por me banim në Berlin të Gjermanisë është njeriu i cili negocioi kalimin e superyllit malazias të futbollit, Stevan Jovetiç nga Fiorentina te Manchester City. Ky konsiderohet njëri ndër kalimet më të mëdha të futbollistëve në këtë afat kalimtar të lojtarëve.

Ramadani në fakt, Jovetiçin e kishter përzgjedhur si klient që nga koha kur malaziasi ishte futbollist i të rinjve të Partizanit të Beogradit, duke nënshkruar kontratë me të. Ende pa u dëshmuar mirë te skuadra serbe, ai e dërgoi te italianët e Fiorentinës për një shumë koxha të madhe parash, rreth 10 milion euro kushtoi transferimi i futbollistit.

Relacionet ndërmjet Ramadanit dhe Jovetiçit nuk kanë qenë thjeshtë profesionale menaxher-futbollist me shumë miqësore dhe përdallim nga përzierjet e shumta të familjeve shqiptare, ajo e malaziasit nuk i është përzier fare të birit apo menaxherit në punë, duke lënë gjithë operacionin të zhvillohet profesionalisht.

Ramadani është për momentin ndër 10 menaxherët më të mirë në botën e futbollit, nga futbollistët shqiptar, klient të tij janë Valon Behrami, të cilin e transferoi nga Fiorentina te Napoli, dhe Admir Mehmedi (nga Dinamo Kiev i huazuar te Freiburg).

Ai nuk jep shumë intervista dhe shumë fjalë nëpër media, kjo e ka bërë edhe shtypin italian të pyetet nëse vërtetë se ka një profesionist të tillë që ri nën hije dhe vetëm punon.


busy
komente