HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 03 Dhjetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Pas Hysaj, edhe Ujkani prane Lazios
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 20 Korrik 2013 17:24   pdfShtypEmail

sajmir ujkani2Jo vetem Elseid Hysaj, por dhe Sajmir Ujkani pritet ti bashkohet Lazios ne sezonin e ardhshem. Skysport ne Itali ka raportuar lajmin se portiere shqiptar pritet te marre vendin e Bizarrit qe ka menduar largimin nga Lazio. Bisedimet me te kane nisur por lacialet nuk duan ta lene portierin te largohet pa perfituar prej tij. Ujkani kushton pak dhe nese Bizarri do te largohet shqiptari do te udhetoj drejt Romes. Operacioni pritet te mbyllet brenda javes se ardhshme, njesoj si pritet te ndodhe edhe me ceshtjen Hysaj. Nese te gjitha keto levizje do te behen, tek Lazio do te numerohen pese shqiptar. Igli Tare, Lorik Cana dhe Thoma Strakosha jane pjese qe tani e skuadres bardhekalter e me afrimin e Hysaj dhe Ujkanit do te beheshin pese kuqezinj ne Rome.


busy
komente