HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 20 Maj 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Klodian Semina firmos ne Qipro
nga Albaniassocer   E enjte, 13 Maj 2010 15:02   pdfShtypEmail
klodian_semina_belasitsa_ndaj_levskiMbrojtesi i talentuar shkodran, Klodian Semina, sot ka arritur akordin me ekipin qipriot te Ermis Aradippou. Pas vetem nje sezonit ne radhet e Gramozit shkodrani i kthehet aventures jashte Shqiperise. Vet Semina eshte shprehur shume entuziast per kete trasferim.
“Jam shume i kenaqur qe arrita akordin me drejtuesit qipriot dhe mund te them qe kushtet qe me ofruoan jane shume te mira, si ekonomike ashtu edhe ato materiale. Klubi me ka siguruar shtepine dhe nje automjet per te levizur neper qytet. Kam firmosur nje kontrate trevjecare dhe dua te falenderoj te gjithe ato qe e ben te mundur kete trasferim timin. Gjithashtu dua te falenderoi drejtuesit e Gramozit, ne veçanti presidentin Mustafa Taçi. Me vjen keq vetem qe nuk arritem objektivin qe kishte klubi per mos renien ne Kategorine e Pare. Une jam i sigurt qe Gramozi e meriton Super Ligen. Kam dhe dy ndeshje per te luajtur me Gramozin dhe pastaj do te jem lojtar i Ermis".
Kujtojme qe Ermis sezonin e sapo mbyllur u rendit ne vendin e gjashte te Superliges qipriote.

Kel Naraci

busy
komente