HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vllaznia/ Nisin proven dy serbet Ajkoviç dhe Gajiç
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 09 Janar 2014 22:52   pdfShtypEmail

Vllaznia-stervitje-Slloveni Beric dhe serbi Ivan Kurtusic jane larguar nga Vllaznia duke mos e kaluar dot proven. Ne vend te tyre jane afruar dy futbolliste te tjere ne prove. Behet fjale per Drazen Ajkovic dhe Zoran Gajic. I pari luan si mesfushor organizator ndersa i dyti qendermbrojtes. Ata kane zhvilluar seancen e pare me kuqeblute pasdite dhe per momentin eshte heret te jepet nje mendim i plote per ta. Sa i takon mesfushorit Ajkoviç, ai eshte 28 vjeç dhe duket me shume pervoje teksa eshte nje futbollist i dale nga ekipi i njohur i Partizanit te Beogradit. Ndonese serb, pjesen me te madhe te karrieres ai e ka zhvilluar ne Mal te Zi. Fillimisht me ekipin Grbalj, me pas per kater vite me rradhe tek Buduçnost. Me vone ka provuar te luaje edhe per Zeten nderkohe qe fazen e pare te ketij sezoni ka qene pjese e ekipit Deçiç te Tuzit. Sa i takon mbrojtesit Gajiç, ai eshte 23 vjeç dhe ka luajtur me ekipet serbe te Rad Beograd, OFK, Vozdovac, Bask Beograd dhe se fundit me Borca. I mbetet Canaj te vendosi per te ardhmen e tyre.


busy
komente