HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ernest Gjoka: E merituam fitoren, tani duam tre piket e hequra
nga AlbaniaSoccer   E diel, 22 Dhjetor 2013 15:50   pdfShtypEmail

ernest gjokaI kenaqur per Flamurtarin e tij dhe per lojtaret, trajneri Gjoka i  ka falenderuar dhe ka treguar nje tjeter kerkese te tijen per te cilen ai nuk heq dore. “Jam i kenaqur me kete fitore te cilen e merituam. E dinim qe nuk do te ishte e thjeshte dhe keshtu na doli. Kam nje skuader me shume potencial dhe i falenderoj keta cuna per ate qe kane dhene me mjaft profesionalizem. Nuk kam nevoje per merkato pasi kemi futbolliste bollshem. Tani qe e rimendoj, ne jemi ne pritje te tre pikeve qe na kane hequr. Ashtu sic bene me Kukesin, duhet te bejne edhe Flamurtarin. Ne nuk beme asgje me shume se ata. FSHF duhet te gjykoj me nje meter dhe jo me standarte te ndryshme. Nese nuk do te ndodhi keshtu, kam frike se do te kemi ngjarje te dhunshme”, ka deklaruar Ernest Gjoka.


busy
komente