HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gugash Magani: Na duhen perforcime urgjente
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Dhjetor 2013 17:15   pdfShtypEmail

gugash magani-i-menduar-Trajneri i Tiranes Gugash Magani, u vu perballe ish skuadres se tij Teuta per here te pare kete sezon. "Ishte ndeshje emocionuese, por une tek Teuta kam kaluar mire, ashtu sic kam kaluar tek cdo skuader qe kam qene. Kete e ka thene edhe Presidenti. Sot sic e pate djemte u munduan por mungon finalizimi. Kur erdha tek Tirana, kerkova 5-6perforcime, te cilat jane imediate edhe pse djemte qe kam ne dispozicion jane te mire. Une nuk dua te largoj asnje nga skuadra sepse ata jane te gjithe me kontrate dhe nuk eshte normale ti heq, por na duhen perforcime patjeter, sepse jemi ne gjendje shume te veshtire dhe nga Kategoria bien 4 skuadra. Lodhja pas ndeshjes se gjate shtese ne mesjave per Kupe u ndje edhe ne takimin e sotem ku sic e pate lame 2 pike. Perforcimet e Janarit duhen bere urgjent dhe personalisht mund te them se preferoj lojtare shqiptare, pasi eshte me e lehte sesa te huajt qe ti ingranosh ne sistem", perfundoi Magani


busy
komente