HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Skenderbeu fiton ne Lushnje, Tirana barazon me Teuten
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Dhjetor 2013 17:12   pdfShtypEmail

Skenderbeu gollllNje gol I Ditmar Bicit I ka dhene Skenderbeut fitoren e cmuar ne transferte perballe Lushnjes. Aty ku askush me pare kete sezon nuk kishte fituar, kampionet e kane bere duke vuajtur. Qe ne minuten e pare, mbrojtesi I Skenderbeut ka shenuar golin e vetem te ketij takimi ndersa me pas, skuadra e Joses ka mbetur me nje lojtar me pak pas minutes se 31 kur Pejic cmendet per te bere nje nderhyrje te gabuar. Skenderbeu prej ketij momenit vuan per te mbrojtur rezultatin por pavarsisht perpjekjes se vendasve, ruan deri ne fund fitoren.

Ne kryeqytet, Tirana nuk ka mundur te shenoj ne porten e Teutes duke mos e kaluar krizen e rezultateve. Bardheblute kane barazuar me skuadren e italianit Sorrentino qe nuk ka bere nje loje te mire. Cota dhe Peposhi kane patur mundesi shenimi por nuk ja kane dale. Bardhebluve u eshte mohuar nje 11-metersh ndersa kane pretendime edhe per dy momente te tjera. Megjithate, pas perfundimit, Tirana dhe Teuta kane ndare mes tyre nga nje pike.

Ne Lezhe, Kukesi dhe Kastrioti jane perballur me njeri tjetrin dhe ne fund kane dale fitues nenkampionet. Kastrioti eshte zhytur me thelle ne krize ndersa Kukesi ka rikthyer fitoren dhe tre piket pas nje goli te shenuar nga Gerhard Progni ne minuten e 60’.


busy
komente