HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Roberto Sorrentino: Rrezikuam por nuk shfrytezuam
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Dhjetor 2013 17:05   pdfShtypEmail

Roberto SorrentinoTrajneri italian i Teutes, Roberto Sorrentino ndihej i kenaqur me lojen e ekipit te tij ne kryeqytet, por shperdorimi i rasteve te krijuara nuk i dha mundesi skuadres durrsake te marri me shume se barazimi ndaj Tiranes. "Krijuam epersi dhe patem disa raste per shenim.Kundershtari nuk rrezikoi pasi portieri yne nuk beri asnje pritje. Ne erdhem ketu per fitore por edhe barazimi nuk eshte i keq. Fituam javen e kaluar ne kampionat dhe ne mesjave per Kupe dhe kemi patur disa demtime te cilat na e kane nderlikuar lojen. Ashtu ndodhi edhe sot kur u detyruam te benim dy nderrime te domosdoshme per shkak demtimesh. Skuadra po luan mire. Na duhen 2-3 perforcime, por duhet t ekemi shume kujdes qe te afrojme ne ekip lojtaret e duhur", perfundoi prononcimin e tij per mediat, trajneri i Teutes, Roberto Sorrentino


busy
komente