HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mirel Josa: Ndeshje e veshtire, i kenaqur per fitoren
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Dhjetor 2013 17:18   pdfShtypEmail

mirel josa press conferenceTrajneri i Skenderbeut Mirel Josa e dinte qe kjo ndeshje do te ishte nje sfide e forte dhe marrja e tre pikeve ishte objektivi. " Perpara takimit, u shpreha lojtareve te mij qe mos ta shihnim Tiranen si ekip te fundit ne tabelen e renditjes. Ata e kane rritur nivelin e lojes. Jane shume me mire nekrhasim me fazen e pare. Sot ishin ishin shume te ngjeshur ne mesfushe dhe na vune ne veshtersi. . Nuk u ndie mungesa e Orelesit sepse luajti Dimoo qe u paraqit shume mire. Ne humbem shume topa fale zgjidhjeve te gabuara qe u bene dhe pastaj ishim ne pozita te veshtira ne mbrojtje. Mua me pelqen te fitojme ndeshjet duke pare qe gjate javes kishim 6 lojtar me viroze dhe pikrisht ekipi humbi freskine . Loja e Limanit na veshtirsoi shume dhe mund te pesonim gol me Coten por futbolli eshte i tille", u shpreh trajneri i Skenderbeut Mirel Josa icili vazhdon te ruaj respektin e tij per skuadren "bardh e blu".

"Une kam respekt per Tiranen sepse aty jam formuar dhe ate qe kam arrite deri ketu ja dedikoj Tiranes dhe i detyrohem shume, por une punoj per nje ekip tjeter qe e ka treguar vehten dhe ka nje organizim te shkelqyer. I uroj Tiranes me te miren, por tani punoj tek Korca. Nuk di te them pse Tirana eshte ne kete gjendje. Mendoj se ne krahasim me fillimin e kampionatit, skuadra ka bere shume permiresime dhe ka rekuperuar disa lojtaer shume te rendesishem pa harruar trajnerin qe kane marre", u shpreh Josa i cili e denoi plotesisht rremujen ne Stadium duke vleresuar vetem fitoren e skuadres se tij fale karakterit te treguar..

"Tensionin nuk e zhvilluan tifozat tone. Sharjet s'mund te ndalen. Nuk kam cfare te them per ngjarjet e dhunshme dhe trazirrat. Ka organe kompetente qe merren me kete pune. Per mua spektaktli eshte fitorja 1-0 ku tregohet karakteri i ekipit, perfundoi Josa prononcimin e tij per mediat pas ndeshjes.

 busy
komente