HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kukesi/ Revolte dhe protesta per vendimet e Disiplines
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 11 Dhjetor 2013 21:36   pdfShtypEmail

kukesi tifozSapo mesuan vendimet e Komisionit te Disiplines, tifozet e Kukesit kane shperthyer ne revolte. Protesta ne qytet dhe shume sharje ne internet drejtuar FSHF-se dhe Armando Dukes. Drejtuesit gjithashtu kane kerkuar shpjegime dhe tani kane bere gati ankesen qe do te dergojne ne Komisionin e Apelit. Disiplina denoi Kukesin me heqjen e tre pikeve, mbylljen e stadiumit per kater ndeshje dhe pezullimin e trajnerit Shensoi me 12 ndeshje. E gjithe kjo erdhi pas incidenteve ne fund te ndeshjes me Skenderbeun ku disa tifoz tentuan te godisnin gjyqtarin Enea Jorgji.


busy
komente