HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Disiplina/ Kukesi penalizohet me tre pike, Shensoji pezullohet 12 ndeshje
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 11 Dhjetor 2013 16:28   pdfShtypEmail

FSHF 2Komisioni I Disiplines ka vendosur te denoj Kukesin per ngjarjet e dhunes ne ndeshjen me Skenderbeu. Klubi verilindor ka marre si penalitet heqjen e tre pikeve qe rendojne edhe me shume pozitat e nenkampioneve. Tentativa e disa civileve per te goditur gjyqtarin Enea Jorgji ka sjelle kete denim te rende per skuadre e presidentit Safet Gjici dhe investimin e tij. Gjithashtu Kukesi do te luaj kater ndeshje jashte fushes se vet dhe per te mos mbaruar ketu, trajneri Naxhi Shensoji per sjellje antisportive te perseritur denohet me 12 ndeshje pezullim.


busy
komente