HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kukesi - Skenderbeu 1-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 07 Dhjetor 2013 18:04   pdfShtypEmail

skenderbeu-kukesi 0Skenderbeu ka marre nje pike ne Kukes ne nje ndeshje qe perfundoi para kohe. Ne ndeshjen e luftuar shume nga dy skuadrat qe synojne titullin, loja ka qene mjaft e bukur dhe interesimi i publikut vendas shume i madh. Skuadra e Joses ka qene me e qarte ndersa Kukesi ka patur me teper grinte. Kur dukej se gjerat do te mbaronin ne barazim, i pari ne minuten e 87’ ka shenuar Ribaj ndersa pas tij nje minute me vone ka rikthyer barazpeshen Popovic. Skenderbeu ka kuptuar se do te ishte e veshtire per te dale me tre piket nga Kukesi dhe eshte terhequr pas. Vendasit e Shensoit jane hedhur te gjithe ne sulm por koha nuk ka mjaftuar per te ndryshuar rrjedhen e lojes. Gjyqtari ka mbyllur takimin para kohe dhe kjo ka sjelle irritimin e publikut vendas qe ka tentuar te godase gjyqtarin. Ne fund te dyja ekipet kane marre nga nje pike qe me shume i sherben Skenderbeut sesa Kukesit.


busy
komente