HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Fitojne Skenderbeu e Kukesi, permbys Partizani
nga AlbaniaSoccer   E diel, 01 Dhjetor 2013 15:42   pdfShtypEmail

Skënderbeu-FlamurtariSkenderbeu ka marre arratine pas fitores 2-0 me skuadren e Flamurtarit. Kampionet kane mposhtur vlonjatet ne nje stadium te boshatisur por edhe pa pranine e tifozeve ja kane dale te marrin tre piket. Nje gol i Arapit ne minuten e 32’ ka zhbllokuar rezultatin e pas tij vlonjatet kane ngelur me 10 lojtare per shkak te kartonit te kuq qe mori portiere Mocka.

Flamurtari ka provuar te bej rezistence por nuk ka mundur te lere shenje ne kete takim qe eshte vulosur perfundimisht nga nje gol i Pero Pejic ne minuten e 54’.

Ne Shkoder, Vllaznia eshte thyer nga Kukesi. Ne pjesen e pare kane shenuar vendasit ndersa ne pjesen e dyte ka ardhur permbysja e madhe. Golin e Semines ne minuten e 35 e ka barazuar Shameti ne minuten e 53’ dhe pas tij Popovic ka sjelle golin e fitores ne minuten e 75’. Vllaznia ka provuar te barazoj por sja ka dale duke marre shume kritika nga tifozet e zhgenjyer ne Loro Borici.

Ne kryeqytet, Partizani ka bere nje super permbysje duke realizuar dy gola brenda dy minutave. Emiljano Veliaj kishte shenuar me pare ne minuten 68’ me penallti dhe kur dukej se gjithcka po perfundonte ne favor te Lacit, Partizani ka bere permbysjen e madhe. Ne minuten e 89’ ka shenuar Maliqi dhe dy minuta me pas ka shenuar golin e fitores Hyshmeri. Festa e tifozeve te kuq ka qene e ligjshme. Me keto tre pike tani Partizani e shikon veten ne vendin e dyte, i vetem per here te pare.


busy
komente