HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kastrioti - Bylis 2-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 17:39   pdfShtypEmail

kastrioti partizani thumbKristaq Mile arrin fitoren e pare si trajner i Kastriotit. Krutanet munden ne fushen e tyre me rezultatin 2-1 ekipin e Bylisit. Vendasitefilluan takimin vrullshem dhe shenuan qe ne minutat e para, kur Jetmir Sefa realizoi nje gol te bukur ne minuten e 15-te. Kastrioti vazhdoi te krijoi epersi territoriale dhe u munduatekontrolloj lojen, por miqte nga Ballshi filluan te organizohen dhe te krijojne disahapesira ne mesfushen e vendasve dhe terrezikojne. Megjithe perpjekjet e te dyja skuadrave, pjesa e pare perfundoi mefitoren e Kastriotit qe nuk do ti gezohej shume avantazhit te krijuar duke kerkuar qe te shenonte  perseri. Por nuk ndodhi sic pritej, pasi Bylis me rrezikshmerine e krijuar nga Izuchouku dhe Bakiu barazoi rezultatin. Ne minuten e 74-rt nje asist i Izuchukut u shfrytezua sakte nga Bakiu qe i dhuroi barazimin provizormiqve. Vendasit u hodhen ne sulm per te kerkuar golin e fitores dhe dy minuta para perfundimit, Arjan Sheta vulos tre pikeshin per Kastriotin dhe fitoren e pare per trajnerin Mile 


busy
komente