• Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kastrioti - Bylis 2-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 17:39   pdfShtypEmail

kastrioti partizani thumbKristaq Mile arrin fitoren e pare si trajner i Kastriotit. Krutanet munden ne fushen e tyre me rezultatin 2-1 ekipin e Bylisit. Vendasitefilluan takimin vrullshem dhe shenuan qe ne minutat e para, kur Jetmir Sefa realizoi nje gol te bukur ne minuten e 15-te. Kastrioti vazhdoi te krijoi epersi territoriale dhe u munduatekontrolloj lojen, por miqte nga Ballshi filluan te organizohen dhe te krijojne disahapesira ne mesfushen e vendasve dhe terrezikojne. Megjithe perpjekjet e te dyja skuadrave, pjesa e pare perfundoi mefitoren e Kastriotit qe nuk do ti gezohej shume avantazhit te krijuar duke kerkuar qe te shenonte  perseri. Por nuk ndodhi sic pritej, pasi Bylis me rrezikshmerine e krijuar nga Izuchouku dhe Bakiu barazoi rezultatin. Ne minuten e 74-rt nje asist i Izuchukut u shfrytezua sakte nga Bakiu qe i dhuroi barazimin provizormiqve. Vendasit u hodhen ne sulm per te kerkuar golin e fitores dhe dy minuta para perfundimit, Arjan Sheta vulos tre pikeshin per Kastriotin dhe fitoren e pare per trajnerin Mile