HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 07 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Lushnja -Tirana 2-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 17:28   pdfShtypEmail

lushnjaaaaMegjithe perpjekjet e Tiranes dhe volumin e lojes se krijuar ne favor te tyre, skuadrae bardh e blu nuk ariti qe te shfrytezonte epersine numerike qe krijoi ndaj ekipit vendas Lushnja per te arritur nje rezultat pozitiv. Lushnja fitoi nje takim shume te rendesishem, edhe pse shumicen e lojes u mbrojt per te ruajtuar avantazhin e krijuar ne pjesen e pare.Vendosja ne portee Sejdos, ndikoi edhe ne golate shenuar nga vendasit. Canka dhe Mihani i dhane epersine e dyfishte Lushnjes, avantazh qe u shkurtua nga goli i shenuar prej Pashajt. Ne pjesen e dyte, epersia numerike e Tiranes dhe intensiteti i krijuar nga kryeqytetasit nuk ishte i mjaftueshem per te thyer mbrojtjen e blinduar te vendasve. Lushnjaarriti te fitoje nje trepikesh me shumevlera, ndersa Tirana vazhdon te mbetet ne fund te renditjes.


busy
komente