HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 26 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lushnja/ Interesim i madh per ndeshjen ndaj Tiranes
nga AlbaniaSoccer   E premte, 29 Nentor 2013 23:39   pdfShtypEmail

Pritet me shume interes ndeshja qe do te zhvillohet ne stadiumin  “Roza Haxhi “, te qytetit e Lushnjes, midis ekipit vendas dhe Tiranes. Mesohet se ka te ngjare qe shkallet e stadimit do te jene te mbushur me sportdashes vendas dhe te zonave per rreth qytetit. Vetem diten e djeshme sipas burimeve prane klubit, mesohet se jane shitur ne kohe rekord rreth 4000 bileta. Nderkohe, Keshilli Bashkiak  i qytetit te Lushnjes ka marre vendimin se ne rast fitoreje futbollistet do te marrin nje premio rreth 15000 leke (te reja).  Ne kampin lushnjar ka optimizem qe ndeshja ndaj Tiranes do te kalohet me sukses. Skuadra e Lushnjes ne ndeshjen ndaj Tiranes nuk do te kete sherbimet e tre futbollisteve kryesore. Behet fjale per fantazistin Celai cili eshte i demtuar dhe mbrojtesit Byzhyti e Cimili qe do te mungojne per shkak kartonash.


busy
komente