HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tirana/ Superpremio per fitoren me Lushnjen
nga AlbaniaSoccer   E premte, 29 Nentor 2013 23:08   pdfShtypEmail

tirana soloTirana e ka ndare mendjen te marre me cdo kusht fitoren ne Lushnje. Presidenti i klubit bardheblu Ndricim Babasi qe duket se eshte me shume se nje sponsor per Tiranen ke menduar te motivoj lojtaret e tij. Nje dite para ndeshjes me Lushnjen, per te ngrohuar atmosferen ai ka vendosur 10 milione leke premio per fitoren. Kaq ishte shperblimi edhe per fitoren ne Lac nje jave me pare por serish Tirana nuk ja doli. Babasi i ka kerkuar lojtareve qe ta bejne ne Lushnnje ate qe nuk e bene ne Lac dhe me pas te mbushin xhepat.


busy
komente