HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zyrtare/ Italiani Sorrentino merr drejtimin e Teutes
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 16 Nentor 2013 20:13   pdfShtypEmail

Roberto SorrentinoPas largimit te Gugash Maganit, Teuta ka bere zyrtare disa levizje te reja. Trajneri italian Roberto Sorrentino eshte pasardhesi i tij. Ai ka qene bashkepunetor u ngushte i te madhit Giovanni Trapatoni te Juventus ne sezonet 1991-1995 dhe pritet te sjelle nje eksperience te re ne Durres tek skuadra e Teutes qe ka si qellim titullin kampion kete sezon. Bashke me te, tek “Djemte e Detit” eshte bere zyrtare edhe afrimi i kompanise “Gea Sport” qe ka per synim te behet aksionere tek Teuta dhe te afroje lojtare te ndryshem kryesisht nga Brazili. Me kete levizje, presidenti Edmond Hasanbelliu ka per qellim te shtoje kapitalin financiar dhe te jete se bashku me Skenderbeun ne krye te futbollit shqiptar edhe per disa vite te tjera.


busy
komente