HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Vllaznia – Ada 6-1
nga AlbaniaSoccer   E premte, 15 Nentor 2013 22:32   pdfShtypEmail

vllaznia adaVllaznia ka zhvilluar nje ndeshje miqesore me skuadren e Ades se Velipojes te premten. Kuqeblute nuk jane kursyer per fqinjet e tyre me 6 golat e shenuar. Trajneri Agim Canaj kishte zgjedhur te bente disa eksperimente me lojtaret e tij dhe ne fund ka ngelur i kenaqur. Ada e ka patur te pamundur ti bej balle cilesive qe skuadra shkodrane ka ne perberje dhe ne fund ndeshja eshte mbyllur me rezultatin 6-1. Nderprerja e kampionatit ka detyruar Canaj te kerkoj nje miqesore per fundjaven qe te jete gati per fazen e dyte te kampionatit. Golat per kuqeblute u shenuan nga Gjini, Dibra, Shtubina, Semina, Vecaj dhe nje autogol nga Rusi. Per Aden golin e flamurit e shenoi Agaj.


busy
komente