HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mirel Josa: Duhet te ishim me dinamike ne loje
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Nentor 2013 17:48   pdfShtypEmail

Trajneri imirel josa press conference Skenderbeut Mirel Josa shpresonte qe skuadra e tij te ishte me kerkuese dhe dinamike ne kete takim per te dominuar lojen ndaj Bylisit te cilet e merituan fitoren duke u mbrojtuar e kundersulmuar suksesshem. “Pjesen e pare e interpretuam mire por gabuam ne finalizimin e aksioneve. Bylisi u mbrojt mire dhe rezikoi ne kundersulm me Kulin dhe Izuchukuw. Pjesa e dyte filloi me nje gole te shpejt dhe shume te bukur. Ata pastaj u mbyllen shume ne mbrojtje dhe ne nuk gjetem dot zgjidhjet e duhura per te rrezikuar. Biles Bylisi me kundersulm mund edhe te kishte dyfishuar rezultatin. Fitorja e Ballshit ishte e merituar. Ne duhej te ishim me kerkues dhe me teper dinamike ne lojen tone. Nuk arritem te nderronim lojen nga njeri krah ne tjetrin. Gjitashtu 2 mesfushoret e qendres nuk furnizuan me topa si duhej lojtaret sulmues te kraheve”, theksoi Josa pas humbjes ne Ballsh


busy
komente