HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hasan Lika: Nese humbisnim, do dorehiqesha per te miren e Partizanit
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Nentor 2013 17:38   pdfShtypEmail

hasan lika 223827795Trajneri i Partizanit, Hasan Lika ishte shume i kenaqur me rezultatin e arritur duke vleresuar lojen e lojtareve dhe te gjithe skuadres qe ndejten te bashkuar pas asaj krize rezultatesh negative qe kaloi Partizani. “Zhvilluam nje ndeshje te mire duke perfituar edhe nga zbulimi i kundershtarit ne kerkim te barazimit. Futbollistat dhane maksimumin duke treguar qe jemi ekip i bashkuar. Ne momentin e veshtire qe kaloi skuadraqendruam te bashkuar te gjithe sebashku si lojtaret, stafi, drejtuesit dhe tifozat na mbeshteten gjithmone. Patem krize rezultatesh por jo loje, sepse loje kemi prodhuar por nuk patem rrezultatet qe priteshin. Besoj qe nuk i kemi zgjidhur te gjitha problemet me kete fitore sepse kundershtaret tani do te impenjohen me teper. Kemi besuar por secili prej lojtareve duhet te vazhdoje tek aftesite e tij dhe te njeri-tjetrit dh eta tregojne ne loje. Po te humbisnim do te jepja doreheqjen sepse du ate miren e Partizanit”, theksoi Lika pas fitores se bujshme 3-0 ndaj Teutes


busy
komente