HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 04 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Skenderbeu - Partizani 3-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 02 Nentor 2013 21:42   pdfShtypEmail

Skenderbeu gollllSkenderbeu ka treguar muskujt e kampionit ndaj Partizanit. Bardhekuqte e Mirel Joses kane fituar ndaj Partizanit ne Korce ne nje ndeshje mjaft te bukur. Fale kualiteve qe kane ne perberje, kampionet kane shenuar 3 here ne porten e Partizanit qe ne Korce tregoi nje fytyre te shemtuar. Pero Pejic ka shenuar nje super gol ne minuten e 32 dhe pas atij momenti kampionet e Shqiperise kane administruar rezultatin. Partizani ka permiresuar lojen ne pjesen e dyte por serish sulmi nuk ka bindur dhe ska mundur te rrezikoje. Ne dy minutat e kohes shtese, Ribaj dhe Pejic kane shenuar serish dhe e kane mbyllur takimin me rezultatin 3-0. Pas kesaj ndeshje Skenderbeu ka marre per here te pare kryesimin i vetem ndersa Partizani i eshte rikthyer ujrave te turbullta.


busy
komente