HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Lushnja – Besa 1-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 02 Nentor 2013 17:55   pdfShtypEmail

besa-lushnjaLushnja i eshte falur nje goli te shenuar nga Bjelkanovic per te marre tre pike shume te rendesishme ne luften per mbijetese. Lagunaret kane mposhtur skuadren e Beses qe mbetet ne vendin e fundit. Te ndihmuar nga tifozet vendas, Lushnja ka shenuar dhe me pas ka menaxhuar te gjithe minutat e pjeses se dyte per ta fituar krejt ndeshjen. Goli ne minuten e 18’ i ka prere krahet Beses qe pas dy rezultateve pozitive rradhazi ka gjetur serish nje tjeter humbje. Lushnja me keto tre pike ka marre vendin e peste ne klasifikim e tani ka pozita mjaft komode per vazhdimesine e ketij sezoni.


busy
komente