HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kastrioti – Skenderbeu 0-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Tetor 2013 16:10   pdfShtypEmail

skenderbeu-kastriotiSkenderbeu ka ndjekur hapin e Teutes kryesuese per te marre tre pike ne transferte. Goli i Mario Morines ne Kruje perballe Kastriotit i ka dhene kampioneve suksesin qe duhej nga kjo ndeshje e veshtire. Nje gol ne pjesen e pare dhe me pas shume duele ne mesfushe e disa raste nga te dyja ekipet. Ndeshja ka mbetur e mberthyer deri ne perfundim duke mos ndryshuar deri ne vershellimen e gjyqtarit. Tre pike qe e mbajne Skenderbeun ne krye te klasifikimit.


busy
komente