HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Bylis – Lushnja 1-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Tetor 2013 15:25   pdfShtypEmail

bylisiBylis ka ngecur ne shtepi perballe nje Lushnje mjaft simpatike. Ballshiotet kane barazuar ne pjesen e dyte golin e shenuar nga sulmuesi Mikel Canka ne pjesen e pare me nje 11-metersh te dyshimte. Persa i perket golit te Izucukut per vendasit edhe ai nga miqte pretendohet te mos kete qene i rregullt. Shume tension ne fushen e lojes, shume vonesa nga lojtaret lushnjar qe donin te merrnin piken e pare ne nje ndeshje transferte per te thyer mallkimin. Shtylla, traversa dhe Spaho e ka ndalur Bylisin te merrte tre piket ne shtepi dhe ne fund ndeshja u mbyll ne barazim. Lushnja i gezohet rezultatit ndersa Bylis qan hapin fals qe e mban tani shume prane fundit te tabeles.


busy
komente