HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tirana/ Alpin Gallo merr drejtimin e bardhebluve
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Tetor 2013 18:52   pdfShtypEmail

tirana zyrtareAlpin Gallo eshte traineri i ri i Tiranes. Pasi u shkarkua nga detyra Nevil Dede, sponsoret zgjodhen nje emer tjeter per skuadren bardheblu. Gallo ishte trainer moshash tek Tirana por te enjten i thane se do te merrte drejtimin e skuadres se pare. Gallo ka pranuar me shume kenaqesi dhe ka nisur punen me skuadren. Tirana pas tete ndeshjesh ka 10 pike ne tabelen e klasifikimit dhe gjendet ne vendin e 7. Gallo si trainer tani ka nje detyre te veshtire perpara.


busy
komente