HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Fitojne Tirana e Vllaznia, ngec Kukesi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 20 Tetor 2013 15:56   pdfShtypEmail

top-kembeTirana dhe Vllaznia kane marre tre pike mjaft te cmuara ne nje kampionat te rremujshem ku askush nuk di thote se kush rrezikon e kush kerkon titullin. Kukesi ka ngecur ne nje barazim qe i prish te gjitha llogarite e verilindoreve. Tirana ka fituar ndaj Bylisit ne nje ndeshje qe mund te mbyllej ne barazim. Nje gol i portugezit Semedo i ka dhene bardhebluve tre piket qe largojne krizen e rezultateve. Vllaznia ka fituar ne fund ndaj Kastriotit me nje gol qe u shenua nga i zakonshmi Bushic. Ne stadiumin pa tifoze me pare kishte shenuar Tafili per kuqeblute dhe me pas barazoi Sefa perkohesisht. Bomberi kroat ka shenuar golin e fitores ne pjesen e dyte per te rikthyer Vllaznine tek rezultatet pozitive. Ne Lac, Kukesi ka ngecur ne nje barazim qe i prish te gjitha llogarite e presidences qe besonte tek titulli deri pak jave me pare. Golin e Popovic e ka zhvleresuar nje gol i Bruno Dites ne pjesen e dyte.


busy
komente