HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Lushnja - Partizani 2-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 19 Tetor 2013 17:11   pdfShtypEmail

lushnja - partizaniLushnja ka marre tre pike te rendesishme ndaj Partizanit. Lagunaret, nen nje atmosfere elektrizuese kane shenuar dy here ne porten e te kuqve. Skuadra e Likes ka qene ne nje dite te keqe dhe pergjate gjithe ndeshjes nuk ka patur force per te reaguar. Nje gol i te talentuarit Trashi dhe nje tjeter nga Korreshi i kane dhene tre piket e cmuara skuadres qe drejtohet nga Bano. Tifozet lushnjar, rreth 8 mije ne numer kane festuar gjate ne stadium por dhe jashte tij. Partizani eshte dorezuar pas disa ndeshjesh mjaft te mira ka marre dy gola dhe nje humbje qe i largon me kreun.


busy
komente