HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skenderbeu/ Abazi do te mungoje per gjashte muaj
nga AlbaniaSoccer   E martë, 08 Tetor 2013 20:40   pdfShtypEmail

Leonit abaziSkenderbeu ka marre nje lajm te keq per mesfushorin e talentuar nga Kosova Leonit Abazi. Pas vizitave te specializuara ne Maqedoni, lojtari i kampioneve ka mesuar se demtimi i tij ne gju eshte me i rende nga cfare ai dhe traineri Mirel Josa kishin shpresuar. Abazi do te operoje ligamentin e demtuar gjate ketij muaji ne Tirane dhe me pas do te mungoj per gjashte muaj. Rikthimi tij ne fushe pritet te vij ne fund te sezonit dhe per Skenderbeun mungesa e tij do te jete e rendesishme. Abazi u bashkua ne vere me kampionet e vendit dhe luajti ne disa takime duke treguar cilesi mjaft te mira.


busy
komente