HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Teuta – Vllaznia 3-2
nga AlbaniaSoccer   E diel, 06 Tetor 2013 14:56   pdfShtypEmail

TeutaaaTeuta ka marre nje tjeter fitore te madhe ne Kavaje. Djemte e Detit kane mundur skuadren e Vllaznise ne nje ndeshje spektakolare qe solli pese gola te shenuar. Teuta me kete fitore ka konsoliduar pozitat ne kreun e tabeles dhe tani mendon me shume se cdo here tjeter per titullin kampion. Super Daniel Xhafaj i ka dhene durrsakeve fitoren ne nje ndeshje qe dukej sikur do te humbej. Vllaznia ka marre humbjen e dyte rradhazi dhe tani forma e fillimit duket se eshte lene pas. Ne pjesen e pare, bomber i kampionatit Daniel Xhafaj ka zhbllokuar rezultatin ndersa ne pjesen e dyte, kroati Bushic ka shenuar dy gola duke e permbusur ate. Kur dukej se do te mbaronte me fitoren e kuqebluve, skuadra e Maganit ka gjetur forca ta permbyse disavantazhin. Fillimisht Nika dhe me pas Xhafaj kane realizuar dy gola te shpejte per ti dhene Teutes nje super trepikesh.

Skeda e ndeshjes Teuta-Vllaznia


busy
komente