HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kukesi/ Shensoi flet per here te pare si traineri nenkampioneve
nga AlbaniaSoccer   E premte, 04 Tetor 2013 18:52   pdfShtypEmail

Naxhi-ShensoiKukesi ka marre nje trainer te ri ne skuader dhe tani eshte gati te provoje fitoren e pare me Shensoin ne krye. Ndeshja e rradhes per Kukesin si per ironi te fatit do te luhet ne Ballsh ndaj Bylisit qe Shensoi ka drejtuar. Megjithate, tekniku kosovar flet me optimizem perpara ketij takimi qe eshte dhe debutimi tij. “Na duhet te gjejme besimin e humbur. Ketu eshte bere nje pune e mire dhe ish trajneri Cungu meriton respekte maksimale. Kukesi ka lojtare te mire dhe ne do te provojme te marrim vetem fitoren ne Ballsh. Ne synojme titullin dhe une per kete kam ardhur ketu”, ka deklaruar Naxhi Shensoi. Kukesi ne 6 ndeshjet e para ka grumbulluar vetem 7 pike dhe eshte i pozicionuar ne vendin e 9 te tabeles se renditjes .


busy
komente