HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Lushnja – Teuta 1-1
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Tetor 2013 22:11   pdfShtypEmail

Teuta2Lushnja dhe Teuta kane ndare mes tyre nje pike qe me teper ka kenaqur durrsaket sesa vendasit. Lagunaret kane pretendime per nje 11-metersh te padhen ne pjesen e pare ndersa Teuta ka marre nje pike te cmuar ne transferte duke mos njohur akoma asnje humbje ne kampionat. Te paret kane shenuar lagunaret me ane te Korreshit por durrsaket kane barazuar me pas me ane te sulmuesit te zakonshem Daniel Xhafaj. Ndeshja me pas eshte karakterizuar nga nje loje me e mire e Teutes dhe nga nje mbyllje ne mbrojtje dhe disa kundersulme nga lojtaret e Lushnjes. Ne stadiumin Roza Haxhiu kane qene te pranishem pese mije tifoz por ne fund ata nuk jane kenaqur nga barazimi 1-1 qe skuadra e tyre mori.


busy
komente