HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Tirana – Kastrioti 1-0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Tetor 2013 16:41   pdfShtypEmail

2920 ori selman stermasiTirana ka fituar me shume veshtiresi ne Selman Stermasi perballe Kastriotit. Shume polemika dhe kontestime per gjyqtarin dhe vetem nje gol i shenuar. Per te zhbllokuar rezultatin mendoi portugesi Semedo qe shenoi ne minutat e para te takimit. Me pas, Kastrioti mori ne dore frenat e lojes per te bere volum shume por raste te pastra thuajse asnje pergjate gjithe ndeshjes. Tirana u mbrojt me shume forca dhe administroi rezultatin deri ne fund te takimit per te marre tre piket qe i duheshin.


busy
komente