HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Flamurtari – Bylis 2-2
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Tetor 2013 16:30   pdfShtypEmail

Bylis-Flamurtari-1-1-ndeshja-e-javes-se-pare-1Nje ndeshje e tensionuar, shume kartona, kater gola te shenuar dhe asnje fitues. Eshte mbyllur ne barazim takimi i luajtur ne stadiumin e Peqinit mes Flamurtarit dhe Bylisit. Dy here kane kaluar ne avantazh mallakastriotet dhe dy here i ka barazuar Flamurtari i halleve te medha kete vit. Gerxho ka shenuar dy here per Bylisin ndersa per vlonjatet ka barazuar ne dy rastet Qejvani dhe Beqiri dy minuta para fundit. Me kete barazim, Flamurtari mbetet ne vendet e fundit te tabeles i rrezikuar shume per te rene nga kategoria, ndersa Bylis merr nje pike shume te vlefshme ne transferte.


busy
komente