HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Duka takon ministrin Tahiri
nga AlbaniaSoccer   E martë, 01 Tetor 2013 21:37   pdfShtypEmail

duka tahiriiiiiiiiiiDhuna dhe pasojat e saj kane sjelle nje alarm te madh ne futbollin shqiptar. Ministri i Brendshem Saimir Tahiri eshte takuar me presidentin e Federates Shqiptare te Futbollit Armando Duka te marten ne mesdite. Gjate takimit eshte diskutuar per planin e masave qe duhet marre. Ministri ka premtuar tolerance zero per ata qe do te shkaktojne incidente dhe se do te garantoje mbarevajtjen e te gjitha takimeve te kampionatit. Nje plan konkret masash i koordinuar mes dy institucioneve do te vihet ne pune per te siguruar mbarevajtjen e ndeshjeve. Pjese e stafit pergjegjes per sigurine ne fushat e blerta do te jene efektivet e policise dhe te deleguarit e federates se futbollit. Nje tjeter pike e diskutuar nga dy zyrtaret eshte edhe perzgjedhja e fushave ku eshte e mundur qe te garantohet ruajtja fizike e lojtareve, arbitrave, zyrtareve por edhe e tifozeve te pranishem ne stadiume.


busy
komente