HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Shpallet ne kerkim nga policia presidenti Mamurrasit
nga AlbaniaSoccer   E diel, 29 Shtator 2013 22:30   pdfShtypEmail

policia stadiumPresidenti i Mamurrasit Ded Ndreca bashke me dy persona te tjere jane shpallur ne kerkim nga policia. Gjyqtari i ndeshjes Mamurrasi – Albetroli u dhunua ne fund te ndeshjes dhe nje dite me pas ai ka bere denoncimin perkates ne Tirane duke akuzuar Ndrecen dhe dy persona te tjera per dhune te pashkak ndaj tij. Ne perfundim te ndeshjes, arbitri kryesor Zhuli eshte pritur e sulmuar nga disa tifoze vendas dhe me pas eshte dashur nderhyrja e kolegeve te tij per ta çuar ate drejt spitalit me trauma ne koke. Pas ketij incidenti te rende, me urdher te Ministrit te Brendshem, Saimir Tahiri u pezulluan efektivet e policise se Mamurrasit te cilet nuk nderhyne per parandalimin e dhunes ndaj gjyqtarit te takimit, nderkohe qe neglizhuan edhe ne transportimin e tij per t’i dhene ndihmen e pare.


busy
komente