HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kastrioti-Kukësi 0-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 28 Shtator 2013 19:45   pdfShtypEmail

kukesi gjobaaaSkuadra kukesiane ka marre nje fitore me shume rendesi, ne transferten e veshtire te Krujes, ndaj Kastriotit vendas. Ka qene nje ndeshje me nivel mesatar, ku loja është përëndruar me teper ne sektorët e mesfushës. Goli i vetëm i ndeshjes ka ardhur në dhjete minutëshin e fundit të ndeshjes, me autor kryeqyetasin Allmuca i cili ka ditur te finalizoj me sukses nje pasim te saktë të Cikalleshit në krahun e djathte te sulmit. Vëndasit kanë patur dy tre mundesi për të shënuar por mbrojtja mike ka qenë në lartësinë e duhur. Fitorja e arritur, është konsideruar mjaft e rëdësihme për drejtuest kukesian, të cilët janë optimist, për te ardhmen e skuadres se tyre, duke filluar te mendojne per ndeshjen e rradhës që do ta luajnë po në fushë asnjanëse. Trajneri kukesian Cungu pavarësisht fitores nuk ishte i kënaqur me lojën e skuadrës së tyre. Kukesi javën e ardhëshmë do të ndeshet me Partizanin. Ndeshja e sotme u ndoq nga nje numër i pakët sportdashësish


busy
komente