HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kukesi – Teuta 0-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 22 Shtator 2013 15:57   pdfShtypEmail

Teuta kukesiKa perfunduar ne barazim ndeshja mes Kukesit dhe Teutes. Ky takim spektakolar per emocionet dhe dyluftimet qe solli u luajt ne fushe asnjanese ne Shkoder, per shkak te denimit qe ka marre skuadra e Kukesit per shkak te incidenteve me tifozet. Teuta e Maganit i ka shkuar me prane fitores pas disa rasteve per gol dhe nje shtylle te goditur por Kukesi ka patur fatin me vete. Ndeshja pergjate 90 minutave eshte luftuar shume dhe nuk kane munguar perplasjet mes lojtareve. Magani kishte hedhur ne fushe nje skuader te vendosur mire dhe ne fund ka marre nje pike qe i dergon ne vendin e pare ne tabelen e klasifikimit. Kukesi i Armando Cungut pasi mundi Skenderbeun nuk ja doli te merrte nje tjeter rezultat pozitiv edhe pse ishte nje ndeshje shtepie e zhvilluar ne Loro Borici. Pas ketij barazimi Teuta ka shkuar ne kuoten e 8 pikeve ndersa Kukesi ne kuoten e 4 pikeve.


busy
komente