HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Lushnja – Vllaznia 1-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Shtator 2013 15:59   pdfShtypEmail

lushnja tifozLushnja e tifozeve te shumte ka barazuar me Vllaznine ne Roza Haxhiu pa mundur te marre tre piket qe lagunaret do te kishin dashur. Shkodranet, si nje skuader simpatike kane ditur te luajne futobll te bukur ne Lushnje dhe i kane vene ne veshtiresi vendasit. Golin e pare te takimit e shenuan kuqeblute e kane realizuar shkodranet fale mesfushorit Alsid Tafilit. Lushnja nuk e ka pranuar disavantazhin dhe duke u hedhur menjehere ne sulm ka gjetur barazimin me ane te bomberit vendas Mirel Canka. Me pas, ndeshja eshte luftuar shume ne mesfushe dhe te dy ekipet kane pasur rastet e tyre per shenim. Vllaznia e ka bere dy here dicka te tille por per gjyqtarin kane qene te parregullt. Megjithate, per menyren se si shkuan minutat, te dy ekipet jane ndare ne paqe dhe te kenaqura me piken e marre nga ky takim.


busy
komente