HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Besa – Partizani 0-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Shtator 2013 15:55   pdfShtypEmail

partizani besaBesa eshte mundur ne shtepi ndersa Partizani vec fitores ka rikthyer edhe qetesine. Nje gol i shenuar nga Aldo Mitraj ne pjesen e dyte i ka dhene te kuqve tri pike mjaft te vlefshme ne objektivin per te pare ne vendet e larta ne tabelen e klasifikimit. Partizani ka vuajtur por duke duruar ka gjetur momentin per te shenuar golin e suksesit ne Kavaje. Vendasit si nje skuader e coroditur kane kerkuar te shenojne por e kane patur te pamundur te finalizojne rastet e krijuara. Goli i Mitraj i ka dhene qetesine e duhur trajnerit Lika qe me pas ka vendosur si duhet skuadren ne mbrojtje per te pritur fundin e ndeshjes. Te kuqte perballojne Besen dhe ne perfundim te ndeshjes festojne me tifozet.


busy
komente