HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Teuta – Flamurtari 2-1
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Shtator 2013 15:48   pdfShtypEmail

teuta-flamurtariTeuta ka mundur ne Kavaje skuadren e Flamurtarit dhe ka fluturuar e vetme drejt kreut te tabeles. Nje gol ne minuten e pare te shteses i ka dhene tri piket e cmuara skuadres qe drejtohet trajneri Magani. Ndeshja u luajt ne stadiumin e Beses per shkak te punimeve qe behen ne Durres por kjo nuk e pengoi Teuten te bej me te miren. Golin e pare te ndeshjes e shenoi ne minuten e 10’ Daniel Xhafaj ndersa me pas takimi ka prodhuar shume emocione dhe shume raste per te dyja ekipet. Barazimin e sjell Polizoi Arbri ne minuten e 71’ dhe dukej sikur takimi nuk do te ndryshonte me. Ne fund te takimit Mustafaj ka shenuar golin e fitores se madhe duke i dhene Teutes tri piket e kryesimit te kampionatit. Feste per durrsaket dhe trishtim per vlonjatet qe meritonin nje pike nga kjo ndeshje.


busy
komente