HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kastrioti – Besa 2-1
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Shtator 2013 15:42   pdfShtypEmail

Kastrioti-Besa-2-0Kastrioti ka marre tre piket e para ne shtepi duke mundur skuadren e Beses jo pa veshtiresi. Dy gola ne pjesen e pare dhe nje i pesuar ne pjesen e dyte kane fiksuar krejt takimin me rezultatin final 2-1. Nje loje me e mire e Kastriotit eshte shperblyer me dy gola te Enco Malindit ne minutat 23’ dhe 26’. Besa nuk eshte bindur me humbjen dhe ka nisur te mendoje per sulmin por e ka pasur te veshtire perballe krutaneve te ngjeshur ne mbrojtje. Ne pjesen e dyte Besa ka ngushtuar rezultatin me ane te mesfushorit Batha por vetem kaq, pasi me teper kavajasit nuk kane patur mundesi te bejne. Kastrioti merr tre piket e para ndersa Besa ngel prane fundit me nje pike te marre.


busy
komente