HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Tirana – Lushnja 1-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Shtator 2013 17:38   pdfShtypEmail

Tifozet-Tirona-Fanatics-ne-mbeshtetje-te-Tiranes-320x174Tirana ka marre tre piket e para ne kampionat. Bardheblute kane mundur jo pa veshtiresi Lushnjen ne nje ndeshje te luftuar shume. Golin e vetem te ndeshjes e shenoi Muca me 11-metersh ne minuten e 29. Tirana e mungesave te shumta arriti te menaxhonte deri ne fund rezultatin ndersa Lushnja nuk dinte te shenonte pavarsisht se rastet nuk munguan si per sulmuesin Canka dhe per Fatakin. Bardheblute i shkuan shume prane golit te dyte me Limanin dhe Hoxhen por portieri lagunar u tregua i sakte duke mos lejuar pesimin e golit te dyte. Tirana ruajti deri ne fund avantazhin dhe arriti te merrte tre pike te rendesishme.


busy
komente