HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Bylis – Kastrioti 1-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Shtator 2013 17:03   pdfShtypEmail

bylis kastirotiBylis ka gjetur fitoren e pare ne Superiore ne ndeshjen e pare te luajtur ne shtepi. Nje gol i nigerianit Izucuku i ka dhene ballshioteve te drejten per te festuar suksesin e pare qe ka sjelle dhe tre piket e para ne kampionat. Kastrioti ka qene i pafuqishem per te marre nje rezultat pozitiv ne nje ndeshje te luftuar shume ne mesfushe. Ballshiotet kane bere mjaft mire duke vrapuar me shume se miqte nga Kruja dhe ne fund jane shperblyer. Kastrioti pas kesaj humbje mbetet ne kuoten e zero pikeve ndersa Bylisi merr tre te parat ne Superiore.


busy
komente