HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Lushnja-Kukesi 1-0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Shtator 2013 22:32   pdfShtypEmail

lushnja- kukesiLushnja ka mundur Kukesin ne shtepi. Dukej e pamundur por ka ndodhur. Nje super gol i Trashit ka kthyer me kembe ne toke skuadren qe gjate veres enderroi dhe preku Europen. Lushnja e mbeshtetur nga shume tifoze, me euforine e rikthimit ne Superiore pas disa vitesh, ka mundur Kukesin e milionave dhe lojtareve te super paguar. Takimi ka qene i luftuar, me loje te bukur dhe shume raste. Cungu i ka hedhur thuajse te gjithe me te miret ne fushe, por Lushnja e Banos, me lojtare te talentuar ja ka dale te arrij suksesin e pare ne Superiore e bashke me te ka marre dhe tre piket qe vlejne shume. Kjo ka qene dhe ndeshja e fundit per javen e pare. Kampionati tani do te rinise ne daten 14 shtator.


busy
komente