E enjte, 18 Prill 2024
Kategoria Superiore/ Kastrioti-Flamurtari 1-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 10 Mars 2012 21:10   pdfShtypEmail

Kastrioti_golFlamurtari ka marrë një tjetër barazim në Superligë, duke e bërë thuajse të pamundur fitimin e titullit këtë sezon. Në Krujë, vlonjatët nuk kanë shkuar më shumë se një barazim  1-1 edhe pse kanë kryesuar për pjesën më të madhe të kohës.

Një kundërsulm nga e majta, në minutën e 24-ter, ka sjellë golin e avantazhit për vlonjatët, Selimi e ka gjetur të papërgatitur portierin vendas Hoxha dhe topi i kthyer prej tij është shndërruar në gol nga Pejiç. Por ky gol ka qenë i pamjaftueshëm, pasi vendasit kanë sulmuar vazhdimisht dhe në fund kanë barazuar me anë të Inkangos.

Loja e Kastriotit ka lene shume per te desheruar ne kete ndeshje. Trajneri Ndreu i eshte gezuar vetem rikthimit te golit te sulmuesit Inkango.

Kastrioti : Alban HOXHA, Fatmir CACA, Entonio PASHAJ, Rigers HOXHA, Lucas Damian MALACARNE, Jetmir SEFA,  Enkel ALIKAJ, Erald TURDIU (51’ Djordje CETKOVIC), Danny DRAGOI, Parid XHIHANI (71’  Isidor SEKSERI), Bruce INKANGO

Trajner : Ramazan Ndreu

Flamurtari : Enea KOLIQI, Alechenwu ABRAHAM, Franc VELIU, Polizoi ARBERI, Artan SAKAJ, Toni PEZO,  Gerhard PROGNI (54’ Lejdi LICAJ), Nijas LENA, Taulant KUQI, Pero PEJIC (92’ Julian BRAHJA), Nedzbedin SELIMI (54’ Bruno TELUSHI)

Trajner : Shkelqim Muca

Karton te verdh : 76' Entonio PASHAJ

Shenues : 87' Bruce INKANGO / 23' Pero PEJIC

Gjyqtare : Albano JANKU , Gezim KOKA , Ditmar JUBICA , Emiliano BICAKU